Ви адвокат БПД? Пройшли курс медіації? Уряд Вам оплатить участь у відновному правосудді!

Кабінет Міністрів України підтримав розроблену Міністерством юстиції постанову «Деякі питання залучення центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для реалізації Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

За словами очільник відомства, учасниками пілотного проєкту є органи прокуратури, представники системи безоплатної правової допомоги, адвокати-медіатори, громадські організації. При цьому оплата послуг та відшкодування витрат адвокатів, які є посередниками щодо укладення угоди про застосування Програми, здійснювалась за підтримки донорських коштів, які наразі використані.

«Таким чином, наразі виникла необхідність у вирішенні питань щодо залучення центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги медіаторів, а також оплати їхніх послуг та відшкодування витрат на підготовку і проведення медіації. Зважаючи на це, Постановою пропонується визначити право центрів з надання БВПД на залучення посередника із числа адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, що пройшли навчання з реалізації Програми для проведення медіації, та установити, що посередники залучаються на підставі укладених договорів та доручення центру для проведення медіації», – пояснив Міністр.