Вища рада правосуддя звільнила суддю Оболонського районного суду за істотний дисциплінарний проступок

5 лютого 2021 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя з доданими до нього матеріалами дисциплінарної справи про звільнення Васалатія К.А. з посади судді Оболонського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Частиною третьою статті 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що питання про звільнення судді згідно з пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України Вища рада правосуддя розглядає на підставі подання Дисциплінарної палати про звільнення судді.

Відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 4 березня 2020 року суддю Оболонського районного суду міста Києва Васалатія К.А. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення його з посади судді.

Як вбачається з рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, до ВРП надійшла скарга Прокуратури міста Києва на дії судді, у якій зазначено, що при вирішенні справи за позовом до Прокуратури міста Києва, Державної казначейської служби України, третьої особи про відшкодування матеріальних збитків суддя грубо порушив норми матеріального і процесуального права. Крім того, без мотивованої оцінки та відхилення аргументів, наведених відповідачем, за відсутності підстав для задоволення позову прийняв рішення про безпідставне стягнення з Державного бюджету України значної суми коштів.

Перша Дисциплінарна палата дійшла висновку, що розгляд суддею Васалатієм К.А справи не відповідав принципу верховенства права, оскільки ухвалене ним рішення не містить жодних мотивів відхилення аргументів відповідача – Прокуратури міста Києва, а отже, суддя допустив неналежне ставлення до службових обов’язків.

Повністю проігнорувавши заперечення відповідача та його аргументи, суддя допустив порушення засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Ухваливши рішення про стягнення з Державного бюджету України значної суми коштів за відсутності правових підстав для задоволення позову, без мотивованої оцінки та відхилення аргументів, наведених відповідачем, суддя вчинив дії, що підривають авторитет правосуддя.

11 лютого 2021 року Рада залишила без змін вказане рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП.

Законодавством України однією з підстав для звільнення судді визначено вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

З огляду на викладене 25 березня 2021 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення звільнити Васалатія Костянтина Анатолійовича з посади судді Оболонського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої  статті 126 Конституції України.