Високий суд справедливості у Лондоні підтвердив арешт рахунків британської компанії Metabay, яка належить директорці з розвитку бізнесу “Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу”

28 травня Високий суд справедливості у Лондоні підтвердив арешт рахунків британської компанії Metabay, яка належить директорці з розвитку бізнесу “Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу” (БХФЗ) Ірині Ржепецькій, доньки голови Наглядової ради БХФЗ Миколи Безпалька та генеральної директорки БХФЗ до 2018 року Людмили Безпалько. Крім того, суд збільшив суму раніше арештованих коштів цієї компанії з 4,2 до 6,8 млн доларів США. 

Про це повідомляється в рішенні Високого суду справедливості у Лондоні.

У рішенні англійського суду йдеться про ймовірну причетність Ржепецької до шахрайської схеми. Схема з розподілом ролей топ-менеджерів заводу міститься у рішенні англійського судді. 

Високий суд справедливості у Лондоні також зауважив, що розібратися в деталях можливого шахрайства має спочатку український суд. Мова йде про справу Господарського суду м. Києва № 910/4707/21, до участі в якій нещодавно була залучена компанія Metabay у якості відповідача.

У цій справі розглядаються позовні вимоги фарм-фірми “Дарниця”, яка є головним акціонером БХФЗ з 30% акцій, до топ-менеджерів і міноритарних акціонерів БХФЗ.