Вже накопичилася така маса порушень під час засідань і в рішеннях ВАКС, що ситуація дійсно стає критичною: Адвокат Моісєєва

Про це зазначила Анжеліка Моісєєва, Голова комітету з кримінального права та процесу Національної асоціації адвокатів України в інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Сьогодні вже накопичилася така маса порушень під час засідань і в рішеннях ВАКС, що ситуація дійсно стає критичною. Ви ж не хотіли б опинитись у ситуації, коли суддя змушує вас відмовитися від адвокатів, погрожуючи арештом? А це реальний випадок з практики цього суду”, повідомила Моісєєва.

На думку адвокатки, складається така ситуація, що можна говорити про створення окремими суддями ВАКС власного «кодексу» з неіснуючих норм права, а саме судді ВАКС систематично безпідставно змінюють порядок дослідження доказів, зупиняють адвокатів, коли вони хочуть заявити клопотання чи висловитися по суті справи, забороняють залучати перекладачів на засідання.

“Я згадувала про випадок, коли адвоката із системи БПД зобов’язали безперервно брати участь у судових засіданнях, незалежно від участі в них захисників, обраних обвинуваченим. То він теж із практики ВАКС.

В одному судовому рішенні сторону захисту взагалі було названо «недобросовісною стороною». Фактично суд намагається регулювати, які заяви і коли робитиме адвокат, в який момент виступатиме на захист інтересів клієнта, в який — мовчатиме. Тобто звести участь адвокатів у процесі до необхідної формальності”, зазначила адвокатка.