З 1 січня адвокати звільнені від сплати подвійного ЄСВ

З 1 січня 2021 розширено перелік платників ЄСВ, які звільняються від сплати за себе єдиного внеску, та видів пенсійного забезпечення, які надають право не сплачувати такий внесок.

З 1 січня Закон № 592-ІХ звільнив самозайнятих осіб, ФОП, які мають основне місце роботи, від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них.

Крім того, Законом внесено зміни до ст. 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме:

– звільнено від сплати за себе єдиного внеску ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановлено ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійні страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

– звільнено осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

В Законі зазначається, що якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у податковому органі як фізична особа – підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.