Голова ВРП Усик заявив, що не було жодного випадку підтвердження подвійного громадянства суддів

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик розповів про труднощі, які виникають в питаннях підтвердження подвійного громадянства суддів.

Про це він заявив в інтерв’ю Укрінформ.

“Ні, жодного, згідно з інформацією, яку нам надавала Служба безпеки України. До речі, у цьому питанні теж є своя складність, бо не можна стверджувати, що надана нам інформація на 100% є достовірною. Такі дані отримати складно, оскільки на дипломатичному рівні не передбачено, щоб держава, яка надає громадянство громадянину України, повідомляла про це відповідні органи нашої держави.

І якщо ми звернемося із запитом до інших дипломатичних установ, держав, щоб нам надали відповідь на це питання, мабуть, вони її нададуть, а якщо до держави-агресора, то відповіді не отримаємо.

Пам’ятаєте історію із суддею Львовим? Була інформація, що він має російський паспорт, але її не підтвердили офіційні джерела РФ. Тому маємо труднощі з отриманням інформації про наявність у судді громадянства Росії. Це об’єктивний фактор, пов’язаний з тим, що держава агресор, не надає нам такі дані”, – зазначив Голова ВРП Усик.