За 5 років по справі про вбивство адвоката Юрія Грабовського досі не покарано винних: адвокат Вилков

З такою заявою до НААУ звернувся адвокат Сергій Вилков, який представляє потерпілу, сестру Юрія Грабовського – Ольгу. Це питання включено до порядку денного спільного засідання Комітетів НААУ щодо захисту прав потерпілих у резонансних кримінальних справах.

Під час засідання Сергій Вилков розповів про обставини розгляду кримінального провадження щодо вбивства Юрія Грабовського, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Так, розгляд справи триває у закритому режимі в Шевченківському суді. З 2016 року відбулось понад 220 судових засідань, кілька разів змінювалась колегія суддів, прокурори та адвокати.

Як відомо, Юрія Грабовського було викрадено та вбито у березні 2016 року. Адвокати, які наразі представляють потерпілу – сестру Юрія Грабовського Ольгу, не мають сумніву, що цей злочин вчинено виключно через професійну його діяльність.

«Він був захисником одного з двох десантників ГРУ Олександрова. Коли у нього була достатня кількість доказів для суду, його викрали і по-звірячому вбили. Дві особи є підсудними у Шевченківському суді по цій справі. На початку один з них давав відповідні покази як все було, але на сьогодні вони мовчать. Тобто, наразі по цій справі триває збір показів», – наголосив Сергій Вилков. Адвокат повідомив, що на наступному судовому засіданні заплановано заслухати покази обвинувачених.

Багато доказів суд просто не врахував. Зокрема, відео з камер спостереження та відеозвернення Юрія Грабовського, яке було записане після його викрадення і поширене в ЗМІ в останні дні його життя.

«Ми могли бачити, коли за нашим колегою, захисником у резонансній справі того часу Юрієм Грабовським проводили спостереження особи, яких досі не встановлено. Тому ми можемо зробити висновок, що його викрадення та подальше вбивство було контрольоване кимось. Є відео, воно зберіглося і про це говорив головний військовий прокурор, що ці особи заходили. Крім того, зник і один з ключових свідків, який бачив, як ці дві особи заходили до нього в офіс. Це теж дивно. Хто наказав йому зникнути? Може змусив чи певним шантажем наказав йому зникнути? Ці запитання без відповіді», – повідомив Сергій Вилков.

Він наголосив і на слабкому правовому становищі захисників потерпілої по цій справі.

«Звичайно, у представника потерпілої сторони хоч і існують процесуальні права, але вони настільки обмежені, що ми сподіваємося на професіоналізм сторони обвинувачення – слідчих і прокурорів, які теж реформовані і які з професійної точки зору навіть не знають, як розслідувати ту чи іншу категорію справ. Тому треба підсилювати і права потерпілих, і їх представників, щоб адвокати могли збирати відповідні докази і в подальшому, щоб надавалася оцінка цим доказам», – підсумував Сергій Вилков. 

Відео заходу можна переглянути тут