За 8 років існування НААУ адвокатська спільнота збільшилася майже вдесятеро: Красник

Нині в Україні налічується 58776 адвокатів. З них 44177 — реально діючі. За 8 років існування НААУ адвокатська спільнота збільшилася майже вдесятеро.

Про це повідомив Вадим Красник, голова секретаріату Національної асоціації адвокатів України виданню Закон і Бізнес.

“В Україні пропорція становить один адвокат на 800 громадян. І це навіть кращий показник, ніж у деяких розвинених європейських країнах. Тому зростання кількості адвокатів — постійна тенденція, але ми вже маємо достатньо велику професійну спільноту.

Співвідношення між кількістю населення та чисельністю адвокатів у країнах Європи за 2019 рік: у Німеччині — один адвокат на 466 громадян, в Австрії — 1 на 1375, в Угорщині — 1 на 753. У нас непоганий показник, аби сказати, що немає об’єктивних підстав говорити про те, що через нібито нестачу адвокатів доступ громадян до правової допомоги може бути проблематичним. Хоча на цьому наголошували автори проекту №1013 щодо скасування так званої адвокатської монополії.

Тобто в Україні цілком забезпечено доступність правової допомоги громадянам через баланс чисельності адвокатського корпусу, і я впевнений, що в наступному році тенденція до зростання адвокатської спільноти буде зберігатися”, зазначив Красник.