За фальсифікацію кримінального провадження для отримання 100 тис. доларів США судитимуть прокурора та працівника СБУ

До суду направлено обвинувальний акт щодо прокурора однієї із Київських місцевих прокуратур та старшого оперуповноваженого одного із головних управлінь Служби безпеки України, які планували шахрайським шляхом отримати 100 000 доларів США.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Слідчі ТУ ДБР у м. Києві встановили, що прокурор та працівник СБУ склали неправдиві офіційні процесуальні документи про початок досудового розслідування щодо діяльності одного із банків.

Надалі прокурор висунув службовій особі банку вимогу про надання оплати, за яку він нібито мав закрити кримінальне провадження, забезпечити подальшу нереєстрацію кримінальних проваджень, а також назвати «замовників» переслідування з числа конкурентів банку.

Влітку 2020 року ДБР затримало прокурора в приміщенні банку під час отримання неправомірної вигоди. Згодом було викрито і його спільника.

Таким чином прокурор та працівник СБУ обвинувачуються у завідомо неправдивому повідомленні про вчинення кримінального правопорушення, а також шахрайстві, вчиненому за попередньою змовою (ч. 1 ст. 366; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 383; ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України).

Також працівнику СБУ інкримінують розголошення даних оперативно-розшукової діяльності (ч. 2 ст. 387).

У разі доведення вини їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДСР Нацполіції України та ГУВБ СБУ.