Під час націоналізації у капітал банку було конвертовано ряд зобов’язань перед компаніями, які НБУ вважає пов’язаними (їх депозити забрали, а віддали акції, потім держава викупила всі акції сукупно за 1 грн) . Цей “бейл-ін” оскаржується, тому рішення Банку Англії про його визначання є критично важливим для розгляду позову таких компаній у Лондонському арбітражі проти Приватбанку.
Про це заявив Олександр Бевз, директор департаменту ліцензування.
«Неймовірна новина! Це відбулось вперше (!) в світі (не жарт) і за ініціативою НБУ. Банк Англії (це центральний банк) офіційно визнав списання у капітал (бейл-ін) 4 кредитів на суму майже 600 млн доларів при націоналізації Приватбанку. Це дуже важливе рішення в контексті всіх судових процесів по справі націоналізації.Титанічна робота команди НБУ, зокрема Victor Kurtsev!», – написав у своєму Facebook Олександр.
Директор департаменту ліцензування пояснив чому це рішення так важливо для держави Україна.
«Компанії – держателі бондів – зареєстровані за англійським правом. Згідно з Банківським Актом Великої Британії Банк Англії має право визнавати чи не визнавати дії іноземних регуляторів, які можуть впливати на розгляд спорів в ЮК. Стаття 89Н Recognition of third-country resolution actions. Так як є арбітраж в ЛКАС, то от власне НБУ і звернувся до Банку Англії. Тепер це правовий факт, обов’язковий для арбітражу при прийнятті рішення», – додав Бевз.