За липень-вересень зафіксовано 544 випадки, коли адвокатам було відмовлено у відповідях на адвокатські запити: НААУ

Статистичні дані про діяльність РАР за ІІІ квартал демонструють високий рівень ненадання інформації на адвокатські запити. В цілому в країні зафіксовано 544 випадки, коли адвокатам було відмовлено у відповідях на адвокатські запити.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Як відомо, ст 24 профільного закону передбачає, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом. Відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом, крім випадків відмови в наданні інформації з обмеженим доступом.

Найчастіше з таким порушенням стикаються адвокати Львівської області – до РАР направлено 133 звернень з приводу цього. На Київщині до РАР скеровано 127 звернень про ненадання інформації адвокатам, у Києві – 89. В цілому, подібні звернення від адвокатів отримали всі РАР, окрім Луганської, де цей показник становить нульове значення у ІІІ кварталі.

За цей період РАР склали 133 протоколи про адміністративні порушення за відмову у наданні інформації на адвокатські запити. Найбільше – 47 – у Київській області, 31 – в Одеській.