Законодавство України не відповідає ст. 12 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю: Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер

Суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Ольга Ступак і заступник керівника департаменту аналітичної та правової роботи Михайло Шумило провели зустріч з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер, на якій обговорили питання забезпечення права на справедливий судовий розгляд у провадженнях щодо визнання недієздатними осіб з інтелектуальними та психосоціальними формами інвалідності та поновлення дієздатності.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Матільда Богнер зауважила, що законодавство нашої країни не відповідає ст. 12 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яку Україна ратифікувала наприкінці 2009 року, що призводить до порушення прав осіб, позбавлених дієздатності. Також вона зазначила, що суди в деяких випадках можуть розв’язати проблеми недосконалості законодавства судовою практикою, і звернула увагу на те, що вирішення відповідних спорів регулюється постановою Пленуму Верховного Суду України № 3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», прийнятою ще 28 березня 1972 року.