Зараз певним трендом є справи про неплатоспроможність фізичних осіб: суддя КГС ВС Сергій Жуков

Суддя-спікер судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Сергія Жуков проаналізував актуальну судову практику у справах про банкрутство, наголосивши на постійному зростанні інтересу до процедури банкрутства.

Про це повідомляє Судова влада.

За його словами, для багатьох підприємств нині дуже важливо отримати мораторій, порахувати борги й домовитися з кредитором – цьому може допомогти лише процедура банкрутства. Судова палата для розгляду справ про банкрутство КГС ВС розглядає багато справ і постійно напрацьовує великий обсяг цікавої судової практики, виявляючи певні проблемні питання. Водночас найбільш дискусійні справи передаються на розгляд відповідної профільної судової палати.

«Судова практика не стоїть на місці: ми постійно її узагальнюємо, готуємо та оприлюднюємо огляди, роз’яснення тощо щодо багатьох актуальних проблемних питань, недостатньо врегульованих КУзПБ. Ми намагаємося максимально заповнити прогалини, щоб сприяти юридичній спільноті у правильному розумінні й правозастосуванні та щоб була можливість планування дій у процедурі банкрутства не на кілька, а на багато кроків уперед», ­­– наголосив Сергій Жуков.

Крім того, він зауважив, що зараз певним трендом є справи про неплатоспроможність фізичних осіб. Так, у КГС ВС їх уже майже 30 % від загальної кількості справ. Як повідомив доповідач, надалі теж спостерігається тенденція до зростання: «Це певним чином дивує, адже судді не очікували такого активного застосування процедури неплатоспроможності фізичних осіб, ураховуючи певні суперечності та труднощі застосування КУзПБ в цій сфері».