Збалансована концепція правосуддя можлива лише тоді, коли її розробляють разом: судді, адвокатура, прокуратура, ВРП: Ізовітова

Судова реформа, яка збалансує взаємодію між суддями, адвокатами і прокурорами, має бути розроблена і подана спільно від конституційних інститутів та органів правосуддя.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова у виступі під час VIII Міжнародного судово-правового форуму.

«Наразі ми всі – суб’єкти одного розділу Конституції під назвою «Правосуддя» – судді, адвокатура, прокуратура, ВРП.  Нам терміново потрібно зробити нову концепцію правосуддя, всім конституційним суб’єктам підготувати відповідні проекти змін до власного законодавства. Це все потрібно разом зробити, тоді ми будемо розуміти цей баланс, і запропонувати Президенту внести такі законопроекти як першочергові для розгляду і негайного прийняття», – запропонувала Лідія Ізовітова.

Голова НААУ нагадала, що з 2000 року реалізується сьома спроба провести судову реформу, проте у жодній не було залучено професійну суддівську спільноту до розробки змін до профільного законодавства.

«Судова гілка влади весь час була об’єктом реформи, і весь цей час, скільки проектів не було, судова гілка влади, захищаючись, вказувала на окремі невідповідні положення, але загалом все приймалося. В результаті, на сьогодні інколи неможливо працювати за тими нормами, які існують. Правосуддя, як таке – розбалансоване», – констатувала Лідія Ізовітова.

Свідченням кризи в судовій системі є відтік досвідчених кадрів, неможливість будувати послідовне кар’єрне зростання суддів з першої ланки до вищих судових інстанцій; невиправданий та надмірний  обсяг кваліфікаційних процедур, який оцінюється  суддями як спосіб тиску на них тощо.