Жителю Миколаєва повідомлено про підозру через передачу відомостей щодо ліній оборони міста та позицій ЗСУ

За процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури мешканцю міста Миколаєва повідомлено про підозру за фактом несанкціонованого поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненого в умовах воєнного стану з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України (ч. 3 ст. 114-2 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрюваний контактував з представниками російських спецслужб за допомогою створеного ними боту в месенджері «Телеграм», передаючи інформацію щодо оборони м. Миколаєва. Також він звітував про наслідки завданих країною-агресором ударів по місту, чим фактично забезпечував корегування вогню окупантів.

У ході обшуку за місцем мешкання підозрюваного вилучено мобільний телефон з доказами його злочинної діяльності, який використовувався для спілкування з представниками РФ.

Його затримано в порядку ст. 208 КПК України. Наразі вирішується питання про обрання стосовно підозрюваного запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Управлінням Служби безпеки України в Миколаівській області.