“Зміна вивіски, чи реформа прокуратури?”: адвокат Богатир

Офіс Генерального прокурора повідомив, що між ним і ДП «Інформаційні судові системи» не укладено договору про реєстрацію прокурорів, які є процесуальними керівниками, у підсистемі «Електронний суд». Також не здійснюється обмін даними про прокурорів, слідчих, детективів і дізнавачів, які є учасниками кримінальним проваджень згідно з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про це зазначив Володимир Богатир, адвокат, Заслужений юрист України у Закон і Бізнес.

“ОГП не зареєстрований у підсистемі «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Тож судові виклики надходять у вигляді електронних повідомлень на офіційну поштову адресу для відомчого листування — office@gp.gov.ua.

Поряд із цим предметом численних публікацій та обурення як адвокатів, так і учасників процесів стали факти систематичного неприбуття прокурорів у судові засідання.

На жаль, питання обміну інформацією із судами, правоохоронними органами та учасниками процесів не цікавило ні нинішнього, ні попередніх генеральних прокурорів, які займалися «реформами» у вигляді кадрових чисток під себе, а після того знищували результати сумнівних відборів.

Причина такої політики ОГП проста: з одного боку, його працівники постійно «необізнані» з «непотрібними» судовими процесами, в яких вони не бажають брати участі та постійно затягують розгляд проваджень, а з другого — «необізнані» із судовими рішеннями, ухвалами та постановами, яких не бажають виконувати. Так що то було: зміна вивіски, чи реформа прокуратури?

Немає чому дивуватись: у 2016 році тогочасні правителі прибрали з Конституції згадку про «законність» як одну з основних засад судочинства. Тому логічним виглядає системне невиконання рішень судів правоохоронними органами й заклики керівництва держави до невиконання рішень Конституційного Суду, що демонструє правовий нігілізм за підтримки іноземних «партнерів».

В умовах продовження неоколоніальної політики, на жаль, позитивних змін на краще очікувати не доводиться. Хоча навіть в умовах такого курсу логічним виглядало б запозичення правової культури та передової практики метрополії щодо диджиталізації”, зазначає адвокат.