Зміни до законодавчих актів щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину

Сьогодні набув чинності Закон України № 731-IX від 18 червня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Цим законом передбачено, що процесуальні строки, які були продовжені у зв’язку зі встановленням карантину (відповідно Закону України  № 540-IX від 30 березня 2020 року) закінчуються через 20 днів.

Також цим Законом вносяться зміни до процесуальних кодексів (ГПК, ЦПК, КАС) та встановлюється, що під час дії карантину суд за заявою учасників справи поновлює процесуальні строки, встановлені нормами процесуальних кодексів, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв’язку з карантином.

Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов’язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.

З повним текстом Закону можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/731-20#Text.