Звільнений очільник Рівного Третяк подав скаргу до Конституційного Суду України через статтю, яку до нього застосували

Олександр Третяк оскаржує в Конституційному Суді України санкцію статті Кодексу про адміністративне порушення, яка призвела до його відсторонення та звільнення з посади мера Рівного. Цю норму суддя міського суду Петро Денисюк застосував до нього як додаткове стягнення. Конституційний Суд України почав розглядати провадження 1 листопада.

Відеозапис засідання оприлюднили на сайті Конституційного Суду України.

На що скаржиться Третяк

14 вересня Конституційний Суд України отримав скаргу від Олександра Третяка. Останній сумнівається в конституційності частини 6 статті 30 Кодексу України про адмінправопорушення.

Суть статті така: суддя може позбавити людину права обіймати посаду на термін від шести місяців до року, навіть якщо таке покарання не передбачене санкцією статті, за якою судять особу. Водночас суддя має зважити характер правопорушення та встановити, що дії людини заслуговують бути позбавленим посади.

Суддя КСУ Головатий під час відкритої частини засідання зацитував витяг зі скарги Третяка:

“Встановлено дискрецію органу державної влади, яким є суд, у вирішенні питання про позбавлення права обіймати певні посади, але не визначено чітко меж цієї дискреції”.

Відтак Третяк вважає, що це суперечить частині 1 статті 8 Конституції України, тобто про те, що “в Україні визнається і діє принцип верховенства права”. На його думку, додаткове стягнення є втручанням у його право на професійне життя.

Суддя зацитував іще одну позицію зі скарги, у ній Третяк зазначає, що, на його думку, застосування судом додаткового стягнення “межує зі свавіллям по відношенню до міського голови, обраного на посаду більшістю населення, і не може бути визнаним у демократичному суспільстві”.

Суддя також пояснив, що надіслав запити з проханням висловити позиції з цього приводу до органів державної влади, наукових установ, закладів вищої освіти та окремих науковців, а також до парламенту, президента, Асоціації міст України.

Відповіді, пояснив головуючий, ще не надійшли, тому їх дослідять на закритій частині засідання.

Відкрита частина засідання Конституційного Суду у справі за скаргою Олександра Третяка

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.