Звіт НААУ за 2020 рік – символічний, знаковий. Він засвідчує безперервність нашої роботи в неординарних умовах карантинних обмежень і високих ризиків для здоров’я кожного у зв’язку з пандемією: Ізовітова

Звіт є найбільш повним документом про діяльність адвокатури і містить статистичну інформацію про порушення прав адвокатів, функціонування Єдиного реєстру адвокатів, роботу системи підвищення кваліфікації, активності комітетів НААУ впродовж року.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

У документі викладено повну аналітику діяльності органів адвокатського самоврядування регіонів та вищих органів  – Ради адвокатів України, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, Вищої ревізійної комісії адвокатури. Фінансова та статистична звітність подана у зручному форматі інфографіки на понад 50 сторінках.

Розділ «Стратегічні напрямки діяльності та виклики-2020» присвячений особливостям роботи адвокатури під час COVID-19, міжнародним та національним зусиллям НААУ заради захисту прав адвокатів, участі адвокатури у реформі системи правосуддя та взаємодії з органами влади, інституційними партнерами у громадському секторі, а також міжнародній діяльності НААУ.

«Звіт за 2020 рік – символічний, знаковий. Він засвідчує безперервність нашої роботи в неординарних умовах карантинних обмежень і високих ризиків для здоров’я кожного у зв’язку з пандемією Covid-19.

Впродовж року ці складні обставини, на жаль, мали негативний ефект для можливостей захисту прав людини в Україні. Таку оцінку надано у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини про вплив пандемії COVID-19 на права людини, яка оприлюднена в грудні 2020 року.

Переконана, що адвокатура з гідністю пройшла цей складний період, відстоюючи як інтереси кожної людини, так і професійні права й імунітети адвокатів. Ми, як інституція, надавали благодійну допомогу старшому поколінню адвокатів; ініціювали зміни до законодавства, аби забезпечити необхідні умови для роботи адвокатів під час карантину; надавали консультації для прискореного запровадження онлайн-інструментів у сфері правосуддя; створювали можливості для дистанційного підвищення кваліфікації адвокатів; переводили роботу органів адвокатського самоврядування в онлайн-формати, усвідомлюючи покладену на нас законом відповідальність і важливість наших рішень.

2020 рік для НААУ є також особливим роком, оскільки він завершує п’ятирічний період стратегічного планування діяльності адвокатури. Стратегія розвитку, прийнята на 2016-2020 роки, отримала свою підсумкову оцінку», – ідеться у вітальному слові Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової до щорічного звіту.

Англійська версія документа буде доступна на сайті НААУ ближчим часом.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням: Звіт Національної асоціації адвокатів України за 2020 рік