1,8 млн доларів за вирішення питання з прокурорами САП: затримано двох “впливових” осіб за ч.4 ст.27, ч.3 ст.369, ч.4 ст.190 КК

11 листопада 2022 року НАБУ та САП викрили двох осіб, які підбурювали обвинуваченого у справі, що наразі слухається у Вищому антикорупційному суді, надати неправомірну вигоду для нібито подальшого підкупу прокурора САП, аби той зголосився укласти угоду з обвинуваченим.   

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Осіб затримали одразу після одержання чергового траншу у 50 тис. дол. США, за підозрою у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч. 4 ст. 27, ч.3 ст. 369, ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що пропозиція про «позитивне» рішення у справі за підозрою, а згодом і за обвинуваченням у спробі підкупу керівників НАБУ і САП, його учаснику надійшла у 2020 році.

Відтоді ініціатори «вирішення питання» на користь учасника підкупу змінювали ціну та хизувалися зв’язками у НАБУ, САП та ВАКС, які мали переконати пристати на їхню пропозицію. В решті-решт, ціна дійшла до понад 1,8 млн дол. США. Під час передачі 50 тис. дол. США їх викрили «на гарячому».   

Розслідування злочину розпочато за заявою обвинуваченого.