Адвокат Денис Дьяков напав на журналістку Любов Величко у Дніпровському районному суді міста Києва

Адвокат обвинуваченого колишнього голови “Українського професійного банку” (УПБ) Олексія Каргаполова – Денис Дьяков – напав на журналіста Любов Величко у Дніпровському районному суді міста Києва. Це сталось після того, як вона задала його клієнту незручні питання щодо деталей незаконної схеми виведення активів із УПБ перед банкрутством у 2015 році.

Про це повідомила Любов Величко на своїй сторінці у Facebook, пишуть Українські новини.

Судове засідання проводилося в рамках кримінального провадження №22018000000000349, яке вела Служба безпеки України. Зокрема колишнього в. о. правління “УПБ” Олексія Каргаполова обвинувачують за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України. Судовий процес по цій справі триває з 2019 року.

“На дане судове засідання я прийшла для того, щоб зібрати інформацію про виведення коштів керівництвом УПБ банку перед введенням тимчасової адміністрації. На мої запитання про цю схему Каргаполов відповідати відмовився. Але після того, як я намагалася зробити фото Каргаполова для публікації, його адвокат Денис Дьяков спробував силою вирвати із рук мобільний телефон. Після того, як я сказала, що викличу поліцію, адвокат перейшов до словесних погроз”, – повідомила журналістка у прямій відеотрансляції.

За словами Величко, Денис Дьяков та Олексій Каргаполов забороняли вести зйомку у приміщенні суду та в коридорі біля зали судового засідання (одне з відео про це вона виклала на своєму каналі YouTube). Після того, як журналістка продовжила зйомку Каргаполов одягнув куртку з капюшоном.

При цьому, за словами Любов Величко, вони принижували журналістку та погрожували зібрати про неї максимум інформації, написати скаргу в Комісію із журналістської етики, а також “розібратися” після того, як побачать, яка публікація вийде за результатами її роботи.

“Каргаполов намагався вияснити, звідки в мене інформація про дані кримінального провадження, в рамках якого його обвинувачують у зловживанні службовими повноваженнями. Але інформація про джерела журналіста охороняються законом”, – додала Любов Величко.

За словами прокурора Андрія Мельника, у даній справі планується допитати тридцять свідків. Втім, на дане засідання ні вони, ні представник потерпілого – ПАТ “Український професійний банк” – не з’явилися. Тому розгляд справи перенесли на 10:30 1 лютого 2022 року.