Адвокат Трампа Істман передав 8 тис. е-листів комітету з розслідування штурму Капітолія і приховав ще 11 тис.

Адвокат, який працював з колишнім президентом Дональдом Трампом, надав тисячі сторінок електронних листів до спеціального комітету Палати представників з розслідування штурму Капітолія 6 січня, але приховав ще тисячі інших.

Про це пише CNN.

Джон Істман, професор права, який допоміг створити хибний аргумент Трампу про те, що вибори 2020 року були сфальсифіковані, надав комітету майже 8 000 сторінок електронних листів, приховавши близько ще 11 000 сторінок, оскільки це те, що він називає адвокатською таємницею.

Нові данні надійшли до того, як адвокати Істмана та Палати представників зустрілися з федеральним суддею у понеділок вдень щодо поточної суперечки щодо отримання доступу до електронної пошти Істмана в Університеті, де він є професором.

Нагадаємо, як адвокат, який працює з Трампом, Істман озвучив теорію щодо того, як, на його думку, тодішній віце-президент Майк Пенс міг заблокувати голосування Колегії виборців у Конгресі.

Палата представників оскаржує спроби Істмана в суді приховати електронні листи, які запросив комітет. Істману ще потрібно відсортувати близько 48 000 сторінок.

Суддя вирішуватиме, що в кінцевому підсумку не побачать Палата представників. Очікується, що перевірка електронної пошти триватиме кілька тижнів, але суддя Девід О. Картер намагався прискорити цей процес

У судовому наказі Картера вказано, що на початку березня він очікує почути аргументи щодо того, чи мають залишатися в таємниці листи, які Істман приховує від Палати представників з ключовими датами з 4 по 7 січня 2021 року.

Минулого місяця суддя наказав Істману відповісти на позовну заяву комітету Палати представників щодо його електронних листів з електронної пошти Університету.

Раніше Істман вже відмовився надавати інформацію Палаті представників, коли вона викликала його безпосередньо для свідчень і надання документів. Адвокат Палати представників раніше заявив CNN, що він заявив про захист П’ятої поправки від самозвинувачення у відповідь на майже 150 запитань.

Потім комітет Палати представників звернувся до його колишнього роботодавця, Університету Чепмена, щоб отримати його записи. Університет отримав повістку в суд, а Істман подав позов, щоб заблокувати його, перенісши таким чином спір до федерального суду Каліфорнії.

Комітет все ще очікує на свідчення таких ключових фігур, як Руді Джуліані, іншого стороннього адвоката Трампа, який намагався скасувати результати виборів. У той час як Істман та інші скористались п’ятою поправкою Конституції, двоє головних радників Трампа відмовилися з’явитися для свідчень, що призвело до того, що Палата представників проголосувала за констатацію неповаги до них. Тим не менш, багато свідків, близьких до Трампа і які спілкувалися з Істманом, уже надавали свідчення комітету.