Адвокат в медіа: тренер з риторики та медіаконсультант Ганна Гавриш

Під час вебінару у Вищій школі адвокатури на тему “Адвокат в медіа”, Гавриш Ганна, тренер з риторики, медіаконсультант, розповіла про правила контакту із журналістами та про самоконтроль у мовленні.

Якщо говорити про правила контакту з журналістами, то журналіст іде до адвоката, юриста за фаховим, експертним коментарем щоб прояснити якісь незрозумілі моменти. На телебаченні адвокат виступає в ролі експерта, і присутність його на телебаченні є моментом піару, публічності, впізнаваності. В даному випадку потрібно подбати про вузькість спеціалізації, тобто обирати такі теми з якими надалі будете працювати.

Стосовно глядача, слухача, то вони хочуть чути правдиву інформацію, хочуть розібратись в тій чи іншій темі. І адвокат є та людина, яка стає провідником до пояснення, тобто доступною мовою, звичними фразами пояснює людям те, що їм було незрозуміле. Аудиторія, в свою чергу, вибирає кому можна довіряти.

Тому, коли адвокат іде давати коментарі, потрібно подбати про те, щоб покрити потреби кожної частини цього процесу.

Під час ефіру на телебаченні важливим для адвоката є чути себе самому, і чути щоб мовлення було зрозумілим, адекватним, простим. Навіть коли мова йде про серйозні речі, потрібно щоб мовлення було доступним до масового глядача. Цьому допоможе вправа “на внутрішнє вухо”. Потрібно тренуватись повторювати однакові фрази по декілька разів. Це допомагає сформувати чітке мовлення, почистити звуки. Під час ефіру потрібно вмикати самоконтроль, тобто чути і контролювати те, що говорите.

Потрібно зазначити, що телебачення вибирає емоційні інтерв’ю, тому потрібно мати це на увазі, ідучи на ефір. Для телебачення мало говорити правильні речі, потрібно бути цікавим, харизматичним.

Бажано перед інтерв’ю знати наперед які запитання поставить журналіст. Це допоможе більш впевненіше себе почувати.

Також поставити собі важливі запитання:

  • Кому це вигідно?
  • Чого я хочу?
  • Який мій меседж?
  • Якого я чекаю результату?

Співпрацю з журналістами потрібно пропускати через “фільтри”:

  • маніпуляція
  • шантаж
  • дружба

Якщо присутній хоча б один пункт, із вищезазначеного переліку, то співпрацю з журналістом потрібно припиняти.

Таким чином, даючи коментарі потрібно дотримуватись самоконтролю, адвокатської етики і вміти ставити “фільтри”.