Адвоката Trump Tower Весельницьку звинувачують у новому злочині: підробка урядових документів

Відповідно до нових процесуальних документів горезвісну адвоката Trump Tower звинувачують у спробах підробити офіційні урядові документи.

Про це пише The Daily Beast.

Адвоката Trump Tower Наталію Весельницьку звинуватили у складній змові з ціллю вплинути на рішення суду.

Весельницька, прокремлівський адвокат, яка була присутня на сумнозвісній зустрічі у Trump Tower з Дональдом Трампом-молодшим і Джаредом Кушнером у 2016 році, нібито підробила офіційні документи, згідно з файлами, які були передані редакції The Daily Beast.

Адвокат, якій було доручено провести одну з пропагандистських кампаній президента Володимира Путіна в США, раніше вже була звинувачена у перешкоджанні здійсненню правосуддя та роботі прокурорів Південного округу Нью-Йорка.

Нові процесуальні документи стверджують, що Весельницька або її команда, можливо, застосували подібну стратегію, щоб підробити нібито докази, подані до суду у відповідній справі в Швейцарії, де клієнти Весельницької — Денис Каців та його компанія Prevezon — були в центрі величезного розслідування щодо шахрайства з податками та відмиванню грошей, яке було викрито минулого року.

«Адвокат головного підозрюваного у швейцарській справі Наталія Весельницька підробила свідчення, які завадили правосуддю у швейцарській кримінальній справі», – стверджується в документі, що містить нові докази, подані до Федерального кримінального суду Швейцарії, які має в розпорядженні редакція The ​​Daily Beast.

Судова скарга Hermitage Capital, яку російський уряд звинувачує у шахрайстві, містить електронні листи, отримані від Dossier Center, антикорупційної організації, що базується в Лондоні, які, схоже, показують, що офіційні докази російської держави у справі проти клієнта Весельницької не були виготовлені самостійно, як стверджувала Москва.

Метадані одного важливого документу Word, переданого Генеральною прокуратурою Москви, показують, що одним із редакторів звіту був обліковий запис на ім’я «Весельницкая Н.В.».

Метадані іншого документу Word, також отриманого від Dossier Center, показали, що автором файлу був хтось на ім’я «Наталія», а потім відредагований обліковим записом під назвою «Мітусова Н.А.». Наталія Олександрівна Мітусова – так звуть падчерку і колишню соратницю Весельницької ще з часів, коли вони обоє працювали в юридичній фірмі Camerton Consulting.

Dossier Center

Іншим документом, який побачила The Daily Beast, був переклад нібито незалежного звіту слідчого на замовлення російських чиновників, який став ключовим доказом у справі. Ні Весельницька, ні Мітусова не відповіли на запит про коментар.

У січні 2019 року прокуратура США висунула обвинувачення Весельницькій за подібними звинуваченнями. Вони стверджують, що вона таємно працювала з Генеральною прокуратурою Росії над розробкою документа, яким поділилися зі США відповідно до договору про взаємну правову допомогу. Документ, про який йде мова, нібито свідчить про те, що незалежне російське розслідування встановило, що клієнт Весельницької не має ніякого відношення до відмивання грошей, у якому його звинувачували в суді Нью-Йорка.

Проте, американська прокуратура отримала електронні листи, які свідчать, що Весельницька контактувала з одним із чиновників у відомстві електронною поштою. Перевірка документів Word, якими вони поділилися, показала, що Весельницька внесла суттєві зміни до документу.

Цей документ із внесеними змінами Весельницької влада Москви передала прокуратурі США, що доводить, наскільки тісно співпрацював адвокат Trump Tower з російською державою.

Коли з’ясувалося, що Дон-молодший, Кушнер і Пол Манафорт, колишній керівник кампанії Трампа, зустрілися з Весельницькою в 2016 році, щоб обговорити шкідливу інформацію, яку вона могла мати про Гілларі Клінтон, стверджувалося, що московський адвокат не мала жодних зв’язків з урядом Путіна.

Насправді, вона проштовхувала один з його важливих проектів: скасування Закону Магнітського. Антикорупційний закон, підписаний президентом Обамою у 2012 році, був названий на честь Сергія Магнітського, який розкрив шахрайство на суму 230 мільйонів доларів.

Закон Магнітського наклав санкції на людей, звинувачених у приховуванні цього шахрайства та відмиванні доходів, а також надав механізм санкцій проти корумпованих осіб у Росії та за її межами. Законодавство в стилі Магнітського було прийнято в Європейському Союзі та восьми країнах світу, включно з Австралією.

Прокуратура США звинуватила Каціва та його компанію Prevezon у допомозі з відмивання коштів.

Десять років тому влада Швейцарії заморозила активи на суму близько 8 мільйонів доларів, пов’язаних із імовірним шахрайством, але минулого року вони вирішили повернути більшу частину з цих грошей, незважаючи на те, що їх розслідування було скомпрометовано Росією.

Консультант швейцарської федеральної прокуратури, названий у суді Віктором К., був звільнений через звинувачення у хабарництві та «несанкціонованій поведінці», що включало таємні зустрічі з Весельницькою. Колишнього антикорупційного поліцейського також було задокументовано під час полювання на гелікоптері на ведмедів на Далекому Сході Росії. Він також здійснив ще одну розкішну подорож до Росії разом із швейцарським прокурором Патріком Леймоном і генеральним прокурором Швейцарії Міхаелем Лаубером. Вони втрьох були сфотографовані під час прогулянки на човні по Байкалу з високопоставленими російськими чиновниками.

Незважаючи на повне приниження швейцарської системи правосуддя, у липні 2021 року суд все ж вирішив повернути російські гроші. Нові звинувачення у втручанні Росії, ймовірно, будуть подані в рамках поточної апеляції на це рішення. Якщо оскарження буде успішним, кошти більше не повертатимуться.

У документах суду, поданих 17 січня 2022 року, про що повідомляє швейцарська газета Tages-Anzeiger, стверджується, що Весельницька відредагувала стенограму інтерв’ю, проведеного в Москві Віктором К і Ламоном, яке відбулося в Генпрокуратурі. Цю офіційну стенограму передали швейцарській прокуратурі.

Dossier Center

Скарга до суду була подана компанією Hermitage Capital, власником якої є бізнесмен Білл Браудер, який народився в США. Російський уряд безпідставно стверджував, що Браудер і Магнітський справді стояли за шахрайством.

Подальше електронне листування, виявлене Dossier Center, тепер, схоже, показують, що хтось на ім’я падчерки Весельницької також міг бути причетний до розробки іншого документа. У ньому нібито містилися незалежні свідчення свідка-експерта з Росії, який стверджував, що неможливо відстежити відмиті кошти, які потрапили на рахунки Prevezon.

Згідно з повідомленнями електронної пошти, незалежні свідчення Едварда Шакірова були відправлені для перекладу помічником Весельницької у жовтні 2015 року. Метадані отриманого документу були відредаговані кимось на ім’я падчерки Весельницької Мітусовою.

Копію цього перекладеного свідчення російські чиновники надіслали швейцарській владі в грудні того ж року. Ці докази, здавалося, справді вразили швейцарську владу, оскільки в наказі прокуратури ім’я Шакірова згадувалося 15 разів.

Очікується, що незабаром федеральний суддя ухвалить рішення про те, чи слід відновлювати справу та направити її назад до прокуратури для подальшого розслідування.