Адвоката з Волині визнали винним у шахрайстві, але від відбування покарання звільнили, бо закінчилися строки давності

Волинського адвоката визнали винним у зловживанні впливом та шахрайстві. Мовляв, він зажадав від клієнта 400 доларів, щоб передати нововолинському судді, аби той повернув чоловікові його автомобіль. Адвокату присудили два роки ув’язнення, але від відбування покарання звільнили, бо закінчилися строки давності.

Останній подав апеляцію, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс», повідомляють Волинські новини.

Події, після яких захисник став обвинуваченим, сталися в грудні 2020 року. Тоді адвокат захищав водія, який фігурував у ДТП. Автівку керманича забрали на штрафмайданчик. Адвокат став підбурювати свого клієнта дати йому 400 доларів для судді, вказано у вироку.

«Перебуваючи в приміщенні свого офісу, діючи умисно та протиправно, в черговий раз шляхом умовлянь схилив передати йому 400 доларів в якості неправомірної вигоди судді Нововолинського міського суду за прийняття ним рішення про скасування арешту та повернення вилученого транспортного засобу Opel Astra. Зважаючи на систематичні умовляння, у вказаний час та в зазначеному місці передав 400 доларів в якості неправомірної вигоди для судді», – вказано в матеріалах справи.

Того ж дня до адвоката нагрянули правоохоронці. Його звинуватили в тому, що сам заволодів коштами, шахрайським способом обманув клієнта, увійшов до нього в довіру і схилив до передачі грошей. Мовляв, реального наміру віддати гроші судді він не мав.

Адвоката довго судили, засідання неодноразово відкладали, аж уже закінчилися строки давності. Підсудний адвокат запевняв, що він не винен, клієнта не підбурював і не обманював. Мовляв, 400 доларів – це гроші від його клієнта для потерпілого у ДТП.

«400 доларів мав намір дати потерпілому на засіданні, а якби останній не погодився, то за згодою ці кошти були б зараховані в рахунок гонорару. Поза судовим засіданням не мав наміру зустрічатися з суддею», – вказано в матеріалах справи.

Телефонні розмови та інші докази, на думку Турійського райсуду, демонструють зворотне. Суддя вважає, що адвокат хотів шляхом обману заволодіти чужим майном. Чи так це, вже мають з’ясувати в апеляції.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.