Адвокату з Нової Зеландії призупинено дію свідоцтва на два роки за те, що домагався стажистів

Інцидент, пов’язаний із відстороненням Джеймса Гардінера-Хопкінса від ведення адвокатської діяльності, проілюстрував широке поширення сексуальних домагань у юридичній професії та став центром новозеландського руху #MeToo.

Про це пише Law.com.

Колишнього партнера провідної юридичної фірми Нової Зеландії, якого визнали винним у неправомірній поведінці після того, як він торкався чотирьох стажистів на різдвяній вечірці фірми, буде відсторонено від практики на два роки.

Джеймс Гарднер-Хопкінс, який на момент інциденту був партнером у фірмі Russell McVeagh і з тих пір працював адвокатом, вже зазнав як матеріальних, так і репутаційних збитків. Про це повідомляє Дисциплінарний трибунал адвокатів Нової Зеландії.

Після закінчення дворічного відсторонення Гарднер-Хопкінс повинен буде продемонструвати, що він вжив заходів щодо лікування свого «проблемного вживання алкоголю» і поганого розуміння професійних кордонів, перш ніж він зможе знову повернутись до практики, додав трибунал.

Разом із відстороненням він повинен буде сплатити витрати Комітету зі стандартів у сумі 64 630,15 новозеландських доларів (42 659 доларів США).

У попередньому рішенні минулого року трибунал встановив, що разом із стажистами Гарднер-Хопкінс вступав у статевий контакт в сауні свого будинку, поки його дружина спала нагорі. В результаті його шлюб був розірваний.

Усі інциденти відбувались зі студентами університету, які працювали у фірмі під час літніх канікул.

Як і в багатьох інших юрисдикціях, в останні роки Нова Зеландія мала проблеми із сексуальними домаганнями у професії. Опитування 2018 року показало, що 52% адвокатів зазнали знущань, а 18% адвокатів зазнали сексуальних домагань у певний момент свого професійного життя. У 2018 році студенти-юристи пройшли маршем Веллінгтоном у відповідь на розкриття сексуальних домагань. Інцидент проілюстрував широке поширення сексуальних домагань у юридичній професії та започаткував новозеландський рух #MeToo.