Адвокатура – найбільше стабільний інститут системи правосуддя в Україні : Лідія Ізовітова

За 9 років існування НААУ зробила все, щоб адвокатське самоврядування було незалежним від держави, самодостатнім з точки зору ресурсів, прозорим і відкритим як інституція, авторитетним і фаховим – як представник всієї адвокатської спільноти у відносинах з державою і суспільством.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, відкриваючи святкове засідання Ради адвокатів України 15 грудня 2021 року, присвячене Дню адвокатури України, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Вона нагадала, що 10 років тому, коли президент підписав указ, який встановлював професійне свято адвокатури – це стало важливою позначкою, адже із першого закону 1992 року розпочалося переродження радянських колегій в адвокатуру незалежної України. Нині адвокати працюють за іншим профільним законом – «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», якому в липні 2022 року виповниться 10 років з дня його прийняття.

«Завдяки цим етапам історії професії адвокатура – найбільше стабільний інститут системи правосуддя в Україні де, для контрасту, судова та правоохоронна система внаслідок безупинного реформування профільного законодавства перебувають у глибокій кризі професіоналізму і головне – з підірваними основами незалежності цих інститутів правосуддя», – зазначила Лідія Ізовітова.

Завдяки європейським стандартам НААУ розбудовує рівноправні відносини з національними адвокатурами інших країн, найбільшими професійними організаціями адвокатів і юристів по всьому світу, додала Голова НААУ, РАУ.