Адвокатура в Україні неодноразово проходила стрес-тест під час різних кризових ситуацій, зокрема зовнішніх спроб підірвати її незалежність та цілісність як інституту: Ізовітова

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова взяла участь в онлайн-презентації міждержавного огляду внутрішньої структури адвокатських асоціацій у Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні».

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

За її словами, експертність адвокатів у проведенні будь-яких змін інституту адвокатури не може бути недооцінена чи ще гірша – проігнорована.

Вибудована на європейському правовому фундаменті система протягом 9 років демонструє стабільну роботу відповідно до прозорих процедур. «Практичних прикладів можливості адвокатського самоврядування реалізовувати покладені законом завдання – маса. Більше того, адвокатура в Україні неодноразово проходила стрес-тест під час різних кризових ситуацій, зокрема зовнішніх спроб підірвати її незалежність та цілісність як інституту», – наголосила Лідія Ізовітова.

В результаті, не тільки адвокатська професія, а й Україна як правова держава виграли: адвокатура на даний момент є найстабільнішим правовим інститутом в Україні. «Для контрасту, судова та правоохоронна система пройшли через три етапи системного перегляду профільного законодавства та наразі перебувають у глибокій кризі професіоналізму і головне – з підірваними засадами незалежності цих інституцій правосуддя», – висловила застереження Голова НААУ.

Лідія Ізовітова закликала експертів Ради Європи врахувати цю історію адвокатури в незалежній Україні.  «Ми, зі свого боку, максимально намагаємось донести до наших міжнародних партнерів, до національних адвокатур інших країн, з якими ми співпрацюємо, той досвід, який ми вважаємо успішним та продуктивним. І ми готові ділиться нашими ноу-хау, за якими стоять роки практичного застосування та перевірених результатів», – заявила Голова НААУ, РАУ.

Доповнення та коментарі на огляд, який підготовлений в ході проекту, НААУ направила до проектної групи і сподівається, що всі уточнення і заперечення будуть враховані при підготовці фінальної версії огляду та зроблять його висновки більш точними та корисними у майбутньому.