Адвокатура закликає Уповноваженого з прав людини звернути увагу на порушення слідчими ДБР професійних прав і гарантій адвокатської діяльності

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова направила лист до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, в якому звернулась з проханням здійснити в межах повноважень заходи, направлені на відновлення порушених правоохоронними органами прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, у тому числі для неприпустимості подібних порушень у подальшому.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Приводом для цього стало кричуще порушення конституційних прав громадян та професійних прав і гарантій адвокатської діяльності їх захисників-адвокатів з боку слідчих Державного бюро розслідувань, які порушивши приписи КПК України, провели низку незаконних обшуків у адвокатів міста Києва і Київської області 6 квітня 2023 року.

НААУ заявляє про своє занепокоєння у зв’язку зі здійсненням забороненого Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ототожнення адвокатів з їхніми клієнтами, здійсненням тиску на адвокатську професію, незаконного втручання в адвокатську діяльність, реального фізичного впливу на окремих адвокатів, під час виконання ними своїх правозахисних функцій.

НААУ наголошує, що такі дії правоохоронних органів стосовно адвокатів є неприйнятними у правовій демократичній країні.

До листа додано Висновок про масове порушення прав та гарантій адвокатської діяльності працівниками Державного бюро розслідувань від 10.04.2023, підготовлений Комітетом захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ.

Також з цього приводу Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова скликає 11 квітня 2023 року позачергове засідання Ради адвокатів України. Засідання відбудеться о 9.00 в режимі онлайн.