Адвокати організовують круглий стіл з проблематики кримінальних проваджень, які виникають з сімейних правовідносин

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Центром «Адвокат дитини» і Центром з сімейного права ВША НААУ організовує круглий стіл “Сімейні спори: коли сімейні правовідносини та конфлікти щодо участі у вихованні дітей призводять до початку кримінальних проваджень”.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Мета проведення круглого столу:

  • – обговорити питання, коли сімейні правовідносини та спори за участь у вихованні дітей призводять до початку кримінальних проваджень;
  • – проаналізувати проблематику доведення обставин у таких кримінальних провадженнях, пасивну участь органів досудового розслідування у  провадженнях, обговорити шляхи вирішення та методів активізації слідства, навести позитивну практику притягнення до відповідальності батьків за умисне невиконання рішення судів у сімейних справах, взаємодію органів досудового слідства та державних виконавців в рамках кримінальних проваджень;
  • – узагальнити висновки круглого столу та напрацювати рекомендації сімейним адвокатам та адвокатам – захисникам (представникам) батьків  у кримінальних провадженнях.

Доповідачі: адвокати, члени Комітетів НААУ, Центрів ВША НААУ – Анатолій Волков, Олег Простибоженко, Світлана Савицька, Кирило Легких, Ірина Гловюк, Олександр Кудрявцев, Людмила Гриценко, Ганна Круглякова, Марина Сухая.

До участі у заході запрошено представників Верховного Суду, Національної поліції України та Офісу Генерального прокурора.

Модератор: Ганна Гаро – адвокат, сімейний медіатор, к. ю. н., Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ.

Питання для обговорення

  • 1. Межа, за якою закінчуються сімейні правовідносини та настає кримінальна відповідальність. Найпоширеніші випадки початку кримінальних проваджень.
  • 2. Пасивна робота органів досудового розслідування щодо внесення відомостей до ЄРДР і проведення слідчих дій у провадженнях, які витікають із сімейних правовідносин. Правові методи подолання.
  • 3. Домашнє насильство: стаття 126-1 КК України. Аналіз практики застосування та притягнення до відповідальності.
  • 4. Доказування у кримінальних провадженнях, які виникли із сімейних правовідносин. Здійснення представництва потерпілого – одного з батьків дитини. Наповнення доказової бази.
  • 5. Виконавче та кримінальне провадження, що виникли із сімейних правовідносин.  Чи виключає одне провадження інше, чи можуть здійснюватися альтернативно?
  • 6. Зміна та доповнення необхідних норм до КК та КПК України з метою досконалості законодавства про притягнення відповідальності одного з батьків дитини за вчинення проступку або злочину за вчинення домашнього насильства, самочинної зміни місця проживання дитини, злісного невиконання батьківських обов’язків, невиконання рішення суду.
  • 7. Притягнення до відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів: невідворотна реальність чи формальна декларативність?
  • 8. Кримінальні правопорушення, що вчиняються у сфері сімейних відносин, пов’язаних зі спорами батьків щодо спілкування з дітьми.

Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3Kf1ZOs. Дата і час проведення: 5 квітня 2023 року, 10:00 -13:00. Формат заходу: онлайн (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША НААУ).