Адвокати розтлумачать принцип інституційної безперервності влади в Україні

16 квітня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Принцип інституційної безперервності влади в Україні: виклики в умовах воєнного стану та післявоєнного періоду».

Організаторами заходу виступили комітети НААУ з питань виборчого права та з питань верховенства права, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

На сьогодні в Україні наявна потреба у дослідженні законодавства, в тому числі, міжнародного досвіду, правозастосовної практики та практики органів конституційного контролю з питань безперервності влади. Обговорення зазначених проблем надасть можливість сформувати уніфіковане розуміння інституту безперервності влади в умовах воєнного стану та післявоєнного періоду у контексті єдності підходів у правотворчій та правозастосовчій діяльності. Особливо актуальною є характеристика зазначених питань щодо Верховної Ради України та Президента України.

Питання для обговорення:

  • законодавче регулювання інституту безперервності влади у розрізі національних і міжнародних стандартів: парламентський і президентський виміри;
  • роль органів конституційного контролю з погляду офіційного тлумачення питань безперервності влади;
  • правозастосовча практика з питань інституційних основ безперервності влади: висновки судів, практика ЦВК тощо.

Спікерами на заході будуть представники обох комітетів НААУ та запрошені гості: перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура, член Центральної виборчої комісії України Сергій Постівий, заступник голови Центральної виборчої комісії України Сергій Дубовик, член Центральної виборчої комісії України та член Ради Комітету НААУ з питань виборчого права Андрій Євстігнєєв, завідувачка кафедри конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольга Лотюк. Модеруватимуть захід голови комітетів НААУ Алла Басалаєва та Марина Ставнійчук.

Взяти участь у заході можна за посиланням.

Захід розпочнеться об 11.00 у режимі онлайн і транслюватиметься на платформі Zoom та Facebook-сторінці НААУ.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.