Адвокати зауважують, що законопроект № 6423 щодо захисту бригад екстреної медичної допомоги потребує суттєвого доопрацювання

НААУ направила науково-практичний висновок до проекту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту працівників бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги під час виконання службових обов’язків» (реєстр. № 6423 від 13.12.2021).

Відповідний правовий аналіз було здійснено Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ у відповідь на запит Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, повідомляє прес-служба Національної асоціація адвокатів України.

Метою законопроекту є створення правових умов, необхідних для встановлення кримінальної відповідальності за посягання на життя і здоров’я, погрозу або насильство по відношенню до працівників бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги у зв’язку з виконанням ними службових та професійних обов’язків та посилення адміністративної відповідальності за завідомо неправдиві виклики бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги.