Алгоритм дій при ДТП, викликаній ожеледицею: адвокат Вишневий

В результаті погодних умов збільшилася кількість ДТП, які трапляються через неналежне утримання дорожнього покриття. Слизькі дороги стали причиною майже 1,5 тис. ДТП по всій країні. Багатьох водіїв, які опинилися заручниками таких погодних умов, цікавить чи існує механізм стягнення шкоди за шкоду викликаний ожеледицею. Адвокат Олександр Вишневий розповів Главком, як стягнути збитки, завдані негодою.

Алгоритм дій при ДТП, викликаній ожеледицею

1. Зафіксувати факт ДТП. Необхідно викликати поліцію і повідомити про таку подію, а також зафіксувати виклик у вашій страхової компанії. Зафіксувати стан дороги на фото і відео, оскільки через зміну температури ситуація на дорозі через деякий час може змінитися. Згадати про ожеледь і стан дорожнього покриття у всіх документах, які будуть складатися поліцією.

Для доведення факту наявності ожеледі водієві необхідно:

  • зробити багато фото і відео ділянки дороги; знайти свідків і записати їх контактні дані;
  • зробити запити в гідрометцентр для підтвердження погодних умов; отримати відео з камер зовнішнього спостереження і відео реєстраторів, в разі їх наявності;
  • можна замовити проведення комплексної судової дорожньо-технічної та автотехнічної експертизи, яка і підтвердить, що причиною ДТП стала ожеледиця.

2. Довести, що водій дотримувався правил дорожнього руху, а наслідком ДТП є саме ожеледь.

3. Встановити організацію, відповідальну за обслуговування цієї дороги (для того, щоб в наступному пред’явити до неї всі претензії).

4. Звернення до суду з позовом про стягнення збитків за пошкоджену машину і моральної шкоди.