Брат Каськіва Олександр та ще п’ятеро пішли на угоду: землю конфіскували, а 260 млн грн відшкодують

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з шістьма фігурантами справи про заволодіння 259,2 млн грн Держінвестпроєкту.

Про це повідомляє Олег Новіков.

Зокрема, на угоду пішов брат колишнього голови Держінвестпроєкту Владислава Каськіва Олександр, який наразі перебуває в Словаччині і його судили заочно. Сам Каськів так і не отримав підозру в цій справі, оскільки на той момент ще Генпрокуратура підписала документ з Панамою, який дозволяв притягнути Каськіва лише в одній справі – тій, яку розслідувала ГПУ. На інші треба дозвіл з Панами.

Тож організаторів справи Олександра Каськіва і колишнього заступника голови Держінвестпроєкту Сергія Шута оштрафували на 850 000 грн кожного (раніше вони перерахували на ЗСУ по 2,5 млн грн кожен і ще мають перерахувати по 1,65 млн грн); двоюрідного брата Каськіва Олександра Матковського оштрафували на 400 010 грн; ексдиректора Держінвесткомпанії Юрія Лутака та ексголови відділу кредитування та інвестицій Держінвесткомпанії Андрія Леміша – оштрафували на 200 600 грн кожного, а директора фірми «Торговий дім «Борисфен» Андрія Стельмаха – засудили до 5 років умовного позбавлення волі з випробуванням в 1 рік. Всі вони зобов’язані протягом півроку повністю відшкодувати завдані 259,2 млн грн збитків.

Обвинувачені також перерахували на потреби ЗСУ 4,64 млн грн внесених застав та ще один фігурант добровільно передав 200 тисяч грн.

Крім того, на підставі угоди булі передані 507 земельних ділянок та один об’єкт нерухомості Національному агентству з розшуку та менеджменту активів для продажу. Отримані гроші будуть перераховані на підтримку ЗСУ. Ще 202 земельні ділянки передані державі в порядку спеціальної конфіскації. Йдеться про землі у Волинській та Закарпатській областях. На частині земель планували побудувати гірськолижний курорт «Боржава» у Карпатах.

Ще четверо обвинувачених у справі – Сергій Лідов, Сергій Моісеєнко, Руслан Усов і Вадим Бей – наразі служать у Силах оборони України. Бей перебуває в статусі зниклого безвісті.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.