Чому з 2016 року діє лише Тимчасова інструкція з діловодства в органах прокуратури України?

Офіс Генерального прокурора повідомив, що між ним і ДП «Інформаційні судові системи» не укладено договору про реєстрацію прокурорів, які є процесуальними керівниками, у підсистемі «Електронний суд». Також не здійснюється обмін даними про прокурорів, слідчих, детективів і дізнавачів, які є учасниками кримінальним проваджень згідно з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про це зазначив Володимир Богатир, адвокат, Заслужений юрист України у Закон і Бізнес.

Так, згідно з Порядком обробки персональних даних в інформаційній (автоматизованій) системі «Єдиний реєстр досудових розслідувань», затвердженим наказом Генпрокурора від 26.07.2014 №77, працівники, які мають доступ до персональних даних, дають письмове зобов’язання про нерозголошення персональних даних, які стали їм відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

Додаток до п.2.5 указаного порядку містить форму зобов’язання про нерозголошення. У ньому працівники прокуратури зобов’язуються дотримуватися вимог ст.10 закону «Про захист персональних даних» — не допускати розголошення в будь-який спосіб персональних даних, які їм було довірено або які стали їм відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, пов’язаних із персональними даними в ЄРДР. Також тих осіб попереджають, що порушення норм закону «Про захист персональних даних» тягне за собою встановлену законом відповідальність.

Крім того, згідно із цим же порядком слідчі мають обов’язок не допускати розголошення в будь-який спосіб персональних даних, які їм було довірено або які стали їм відомі у зв’язку з виконанням професійних, службових чи трудових обов’язків.

За таких умов Генпрокурор має опікуватися пошуком балансу між захистом персональних даних і цифровою трансформацією та диджиталізацією комп’ютерних (електронних) систем автоматизації документообігу.

Натомість ще позаминулий Генпрокурор скасував Інструкцію з діловодства в органах прокуратури України, затверджену наказом від 24.02.2016 №103. Замість неї досі діє Тимчасова інструкція з діловодства в органах прокуратури України.