Данішевська вважає, що відсутність сталості і єдності судової практики – це природно

Під час онлайн-зустрічі, яка була організована Асоціацією правників України із Головою Верховного Суду Валентиною Данішевською, вона поділилась з адвокатами своїм баченням щодо відсутності єдиної та сталої судової практики в Україні.

“Єдність судової практики – не є самоціллю, це не є недолік. Це якийсь ярлик приліпили до судової системи, як немає єдності, то це означає що судова система працює погано. Це не так!” – відповіла Голова Верховного суду на питання модераторки онлайн-зустрічі.

“Різні позиції мають бути, вони повинні виникати, тому що вони залежать, зокрема, і від вашої адвокатської роботи. Я не думаю, що адвокат буде в захваті, якщо його колега першим потрапить у судове засідання з такою проблемою, і там програє справу, і повністю, унеможливить або нівелює Ваші шанси переконати суд у правильності своєї позиції. Тому практика повинна завжди розвиватися. Ми ж через надання можливості судді висловити позицію через своє власне переконання, як раз підкреслюємо його незалежність. Це дуже непрості категорії, і тому, вважати, що це якийсь страшний недолік – неправильно. Це природно!” – зазначила Валентина Данішевська.