Демонстрація того, що питання суддівської кар’єри вирішуються справедливо формує у самих суддів відчуття відновлення справедливості, відповідно, у них є мотивація вести справедливий процес: член ВРП Мельник

Член Вищої ради правосуддя Олексій Мельник зазначив, що розгляд справи залежить цілком від судді, а роль ВРП у забезпеченні права на справедливий розгляд судових справ полягає у виконанні таких повноважень, як добір високопрофесійних і доброчесних суддів, захист їх незалежності, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, а також надання консультативних висновків щодо законопроєктів у сфері правосуддя, і, навіть, призначення керівників органів судової влади, які забезпечують суди усім необхідним для здійснення ефективного і якісного правосуддя.

Про це повідомляє ВРП.

Він звернув увагу, що однією з гарантій справедливого розгляду справ є незалежність судової влади. Станом на 30 травня поточного року на сайті ВРП у відповідному реєстрі містилося 2270 повідомлень суддів про втручання в їх діяльність щодо здійснення правосуддя.

ВРП в одному з рішень вказала, що втручанням у діяльність судді є вплив на суддю, який проявляється в навмисній протиправній поведінці будь-яких інших осіб, що створює реальні загрози його незалежності, перешкоди для справедливого, безстороннього, своєчасного виконання суддею своїх обов’язків відповідно до закону, пояснив Олексій Мельник.

Член ВРП наголосив, що Вища рада правосуддя має бути взірцем справедливого розгляду всіх питань, і не лише стосовно суддів, а й щодо призначення чи звільнення керівників інших органів судової влади. Рішення ВРП мають бути справедливими, не зважаючи на будь-який вплив з боку сторонніх осіб.

Демонстрація того, що питання суддівської кар’єри вирішуються справедливо, що жоден невинний не буде притягнутий до відповідальності, водночас – винним не вдасться уникнути заслуженого покарання, формує у самих суддів відчуття відновлення справедливості, відповідно, у них є мотивація вести справедливий процес, сказав Олексій Мельник.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.