До 9 років позбавлення волі засуджено суддю Господарського суду Одещини

Суддю Господарського суду Одеської області, обвинуваченого в одержанні 570 тис. грн неправомірної вигоди, засуджено до 9 років позбавлення волі.

Про це повідомила прес-служба Вищого антикорупційного суду у Facebook.

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила обвинувальний вирок та визнала винуватим суддю господарського суду Одеської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 368 КК України, в редакції Закону від 18.04.2013 № 221-VII.

Суд призначив йому покарання у виді 9 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Обвинуваченого позбавили права обіймати посаду судді та постійно чи тимчасово здійснювати функцію представника влади строком на 3 роки.

Суд також ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію та постановив вилучити в обвинуваченого 250 тис грн у дохід держави. До набрання вироком законної сили, судді обрали засудженому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Строк відбуття покарання буде обчислюватися із моменту фактичного його затримання з метою направлення для відбування покарання.

Нагадаємо, обвинувачений із 2014-го року перебуває в розшуку. Колегія суддів ВАКС здійснювала спеціальне судове провадження щодо обвинуваченого судді в даному кримінальному провадженні. Колегія суддів на виконання вимог статей 480, 483 КПК України вважає за необхідне повідомити про ухвалення вироку Президента України та Вищу раду правосуддя.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, суддю Господарського суду Одеської області обвинувачували у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди в сумі майже 570 тис грн за винесення на користь позивача судового рішення в господарській справі про стягнення страхової виплати в сумі 2,3 млн грн. У 2014 році суддю викрили під час отримання останньої частини неправомірної вигоди. Втім, поки відповідні органи погоджували дозвіл на його затримання, останній перетнув кордон України. У травні 2014-го його оголосили у розшук. Проте, місце перебування засудженого наразі невідоме.