До суду скеровано обвинувальний акт стосовно рівненського судді Кулика та адвоката Туровича

Прокурор за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт за обвинуваченням судді одного з районних судів Рівненської області та адвоката-посередника, яких у квітні поточного року викрито на одержанні 1100 дол. США неправомірної вигоди.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

У межах досудового розслідування встановлено, що за вказані кошти суддя обіцяв закрити адміністративну справу, що перебувала у нього на розгляді, стосовно громадянина, який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення України («Керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння»). Грошові кошти суддя отримав за посередництва адвоката.

Осіб було викрито одразу після отримання ними обумовлених коштів за сприяння Головного управління Національної поліції в Житомирській області.

Дії судді кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України. Його спільнику інкриміновано ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше ВАКС визначив судді запобіжний захід у вигляді 700 тисяч гривень застави. Також на нього поклали такі обов’язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися із Рівненської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваним та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти.

Також був продовжений строк дії обов’язків і адвокату Миколі Туровичу, в якого такий самий перелік зобов’язань.