Формування поваги до судової влади, її авторитету та підвищення довіри до суду з боку суспільства – основне завдання Верховного Суду: секретар ВП ВС Князєв

Судді Великої Палати Верховного Суду взяли участь в організованій Національною школою суддів України триденній програмі підготовки для підтримання кваліфікації голів касаційних судів у складі Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду, його Апеляційної палати, голів і заступників голів апеляційних та місцевих судів.

Свої виступи доповідачі присвятили питанню забезпечення єдності судової практики, повідомляє прес-служба ВС.

Секретар Великої Палати Верховного Суду Всеволод Князєв наголосив, що формування поваги до судової влади, її авторитету та підвищення довіри до суду з боку суспільства – основне завдання Верховного Суду. Він зауважив, що забезпечення єдності судової практики є дуже важливим у цьому контексті.

Також суддя повідомив, що зараз на стадії фінального тестування перебуває база правових позицій, яка з використанням можливостей штучного інтелекту здійснюватиме автоматизований добір релевантної практики Верховного Суду.

Запровадження цієї інформаційної системи, за словами Всеволода Князєва, сприятиме прогнозованості судової практики, призведе до зменшення кількості безпідставних позовів, а суддям першої та апеляційної інстанцій буде легше орієнтуватися у великому масиві правових позицій Верховного Суду й знаходити найбільш релевантну та актуальну практику суду найвищої інстанції.