Голова Комітету з питань соціальної політики Третьякова подала до вр законопроєкт про Конституційний суд дуже низької якості

Скандальна депутатка-служниця Галина Третьякова у квітні цього року подала до Верховної ради України законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про Конституційний Суд України” щодо посилення незалежності та підвищення ефективності функціонування Конституційного Суду України.

Відповідно до висновку Головного науково-експертного управління Верховної ради України, законопроєкт не може бути підтриманий, враховуючи велику кількість суперечливих норм.

У новій ч. 2 ст. 28 Закону скандальна депутатка пропонує встановити, що всім суддям Конституційного Суду України щорічна оплачувана відпустка повної тривалості надається одночасно (п. 3 розділу І проекту).

Запропоновані новели, по-перше, не узгоджуються зі змістом ст. 10 Закону України «Про відпустки», де встановлюється, що при складанні графіків відпусток ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку, а конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Крім того, введення імперативного припису щодо надання суддям Конституційного Суду України щорічної оплачуваної відпустки лише повної тривалості
(
30 робочих днів) не відповідатиме змісту ст. 8 Конвенції Міжнародної організації праці № 132 (переглянутої) 1970 року про оплачувані відпустки та положенням ст. 12 Закону України «Про відпустки», згідно з якими щорічна відпустка може бути поділена на частини.

По-друге, у разі прийняття пропонованих новел не лише інтереси та можливості відпочинку суддів Конституційного Суду України будуть знівельовані, але й ефективне функціонування органу конституційної юрисдикції буде поставлено під питання. Адже строки конституційного провадження чітко визначені в Законі, а у разі надання всім суддям Конституційного Суду України одночасної щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 30 робочих днів виникає ймовірність порушення строків конституційних проваджень, які відповідно до припису ч. 3 ст. 75 Закону не можуть перевищувати один календарний місяць (про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам ст. ст. 157 і 158 Конституції України, за зверненням Президента України щодо конституційності актів Кабінету Міністрів України відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 106 Конституції України, а також щодо яких Сенат, Велика палата визнали конституційне провадження невідкладним).

Крім того, надання одночасно всім суддям Конституційного Суду України щорічної оплачуваної відпустки повної тривалості, матиме наслідком необхідність, по суті, безальтернативного надання в той самий період відпусток для наукових консультантів і помічників суддів Конституційного Суду України, що буде порушенням трудових прав і цих працівників.