Голова РСУ Моніч хотів би, щоб позиція Голови КАС ВС Смоковича не виплачувати винагороду суддям, які служать, не вплинула надалі на судову практику Верховного Суду

Голова Ради суддів України Богдан Моніч взяв участь в нараді щодо здійснення правосуддя в умовах воєнного стану за участю керівництва Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, голів апеляційних судів України, голови Вищого антикорупційного суду та інших представників органів та установ системи правосуддя.

Про це повідомляє Судова влада.

Очільник суддівського самоврядування висловився щодо виплати суддівської винагороди суддям, які служать в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Рада суддів України стоїть на позиції, про що є й відповідне рішення РСУ, що суддівська винагорода суддям, які несуть службу в ЗСУ має виплачуватися в повному обсязі. На жаль, у деяких судах та територіальних управліннях вирішили по іншому.

“Я знаю, що на сьогодні судова практика, а ми її відстежуємо, здебільшого на користь наших колег, які не здійснюють правосуддя з незалежних від них причин, а саме через військову агресію російської федерації. Це наша позиція. Я абсолютно розумію позицію розпорядників бюджетних коштів, які мають брати на себе відповідальність, зробивши відповідні виплати. Тому, єдине, що я хотів би, це щоб позиція Голови Касаційного адміністративного суду Михайла Івановича, публічно висловлена про те, що не потрібно платити ці кошти, щоб вона не вплинула надалі на судову практику Верховного Суду”, – сказав Богдан Моніч.