Зі своїм баченням подолання корупційних ризиків у системі правосуддя публічно виступив і голова комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов, котрий заявив, що коли в будь-якому суді комусь із суддів вручене обґрунтоване повідомлення про підозру, то має бути імплементований механізм, за яким, відповідно до рішення ВРП, всі судді такого суду підлягатимуть перевірці на предмет вчинення дисциплінарних порушень, невиконання обов’язків чи джерел походження їхнього майна.
Голова Вищої ради правосуддя вважає таку пропозицію “кращими традиціями радянського минулого”.
Про це він заявив в інтерв’ю Укрінформ.
“Це мені нагадує щось у кращих традиціях радянського минулого. Чесно кажучи, якщо суддя допускає такі корупційні правопорушення, то чи є необхідність перевірки всіх суддів, якщо немає додаткової інформації про причетність будь-кого із складу цього суду до корупційного правопорушення? Мабуть, це буде свого роду “страшилка” для суддів, щоб не допускали подібного. Моє бачення, що це виглядає як запровадження колективної відповідальності всього суду за дії конкретного судді.
Чи спрацює? Такої відповідальності я давно вже не зустрічав. Та і в практиці європейських країн, на яку ми часто посилаємося, такого немає.
У першу чергу має бути індивідуальна відповідальність, індивідуальне покарання. Якщо ж з’ясується, що хтось із колективу був причетний до справи, то перевірка вже має проводитися щодо цієї особи чи осіб”, – прокоментував Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик.