ЄСПЛ звернувся до уряду РФ щодо утисків прав вірян ПЦУ в Криму: адвокат Заєць

Про це повідомив Сергій Заєць, адвокат на своїй сторінці у Facebook.

В минулу п’ятницю, 7 серпня, у справі Кримської єпархії ПЦУ Європейський суд з прав людини звернувся до Уряду РФ з вимогою надати інформацію про те, які подальші юридичні кроки російська влада має намір вчинити щодо кафедрального собору у Сімферополі та щодо каплиці у Євпаторії, а також коли можна очікувати виконання судових рішень. Це є проміжною реакцією Суду на скарги щодо порушення прав людини, які були подані від імені Єпархії.

Нагадаємо, 4 серпня Верховний Суд РФ відмовив у касаційному перегляді судових рішень про виселення Кримської єпархії ПЦУ (колишньої УПЦ КП) з кафедрального собору св. рівноапостольних кн. Володимира і кн. Ольги у Сімферополі. Це може означати, що виконання судового рішення буде поновлено, і найближчим часом церква може бути виселена з приміщень по вул. Севастопольській у м. Сімферополі.

Паралельно загострилися події щодо знесення каплиці у Євпаторії. В кінці липня цього року архієпископ Климент отримав від судових приставів вимогу добровільно знести будівлю. Спроба Єпархії захистити храм через звернення до євпаторійського суду виявилася марною. В минулий четвер, 5 серпня, так званий Євпаторійський міський суд підтримав наміри окупаційної влади щодо знесення каплиці.

Таким чином, зі словами адвоката, йдеться про остаточну зачистку Криму від української церкви. Православна церква України, вочевидь, стоїть окупантам поперек горла. Зараз дуже багато залежатиме від реакції світової спільноти, оскільки внутрішні засоби захисту вже вичерпані.