Кабінет міністрів України ігнорує питання вакцинації адвокатів

Національна асоціація адвокатів України буде повторно звертатись до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки і оборони України щодо включення адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку, за поінформованою згодою кожного адвоката. Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України на своєму засіданні 2 квітня 2021 року, повідомляє прес-служба НААУ.

РАУ звернула увагу на те, що під час карантину органи судової влади продовжують діяти, оскільки конституційне право громадян на судовий захист не може бути обмежено навіть за обставини надзвичайного стану, з урахуванням особливостей на цей період, визначених наказами Державної судової адміністрації, рішеннями Ради суддів України та Вищої ради правосуддя.

Водночас, Державна судова адміністрація України в листі від 20 березня 2020 року № 14-5711/20 зазначила, що установи системи правосуддя можна віднести до установ зони ризику розповсюдження коронавірусної інфекції, а Рада суддів України листом від 16 березня 2020 року № 9-рс-186/20 рекомендувала судам на період карантинних заходів запровадити особливий режим роботи судів.

Незважаючи на запровадження карантину та епідемічну ситуацію, яка склалася в Україні у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, адвокати виконували та продовжують виконувати свої професійні обов’язки, у тому числі надають правничу допомогу громадянам. Таким чином, діяльність адвокатів жодного дня не припинялася, навіть у періоди стрімкого зростання захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

Рада адвокатів України наголосила на тому, що лише впродовж останнього тижня березня 2021 року стало відомо про смерть двох практикуючих адвокатів від цієї хвороби; багато адвокатів перехворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків, адже робота адвоката безпосередньо пов’язана із щоденним спілкуванням з клієнтами, працівниками правоохоронних органів, суддями, експертами, свідками; постійним переміщенням по регіонам; відвідуванням слідчих ізоляторів, колоній, лікарень, тощо.

8 лютого 2021 року Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів України зверталася до Кабінету Міністрів України з проханням включити адвокатів до переліку категорії осіб, які підлягають першочерговій вакцинації (лист № 153/0/2-21 від 08.02.2021 року). Проте, відповіді на зазначений лист Національна асоціація адвокатів України не отримала.

Обговоривши ситуацію, що склалась, РАУ вирішила направити повторне звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки і оборони України щодо включення адвокатів до реєстру вакцинації першочергового порядку.