КДКА Київської області зупинило право на зайняття адвокатською діяльністю адвокату Олексію Шевчуку за грубе порушення Правил адвокатської етики

25 січня 2023 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області вирішила притягнути адвоката Шевчука Олексія Анатолійовича до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку, передбаченого п. 3 ч. 2 ст. 34 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, а саме грубого одноразового порушення Правил адвокатської етики.

Про це йдеться у рішенні КДКА Київської області №22/2023 від 25 січня 2023 року.

Скаргу на адвоката в дисциплінарний орган направив адвокат Масі Найєм з описом публічних висловлювань на його адресу у мережі Facebook адвокатом Олексієм Шевчуком.

“Рік тому наш шановний колега, адвокат Олексій Шевчук, зробив у фейсбуці допис, якій увійде в підручники з адвокатської етики. Партнер об’єднання, яке в свій час брало під свою юридичну опіку таких блискавичних постатей, як… [не можна асоціювати адвоката з клієнтами, тому google вам в поміч], ймовірно, хотів здобути медійну увагу, а натомість позбувся права займатися адвокатською діяльністю на три місяці через дисциплінарний проступок.

Олексій написав «пост про наркоманів та їх кумедного адвоката Найєма», в якому некоректно висловився не тільки щодо нашої команди, але й про клієнтів «Міллер». Ми не могли це проігнорувати та звернулися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області. На засідання КДКА 25 січня наш колега, на жаль, не з’явився і не надав жодних пояснень щодо своєї необачної заяви. Сьогодні Комісія визнала, що допис Олексія є грубим порушенням правил адвокатської етики, бо суперечить засадам взаємної поваги між адвокатами, є свідченням поширення відомостей, що принижують честь та гідність іншого адвоката, а також суперечать принципам використання адвокатом соціальних мереж.

Ми глибоко переконані, що дотримання професійних етичних стандартів — це фундамент і база адвокатської практики.Не можемо не висловити стурбованість за багаторічну кар’єру нашого колеги, і з великими надіями та повагою чекаємо на його повернення в лави адвокатської спільноти. «Міллер» завжди вітає красиву гру та конкуренцію і готовий до викликів, які малюють риси обличчя української адвокатури. І воно, на нашу думку, має бути благородним та гідним.

Шановний колего Олексію, перемог вам. З травня місяця”, – йдеться у повідомленні компанії, яку очолює адвокат Масі Найєм.

В свою чергу Олексій Шевчук вже прокоментував рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області на своїй сторінці у Facebook.

Скріншот зі сторінки Олексія Шевчука у Facebook
Копія рішення КДКА Київської області