Керівник САП Клименко вважає, що Костін обрав хибний шлях – “а давайте вже після війни”

Очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко розкритикував бездіяльність комітету з питань правоохоронної діяльності та позицію Генерального прокурора Андрія Костіна щодо початку та подальшого реформування антикорупційної інфраструктури.

Про це він повідомив в інтерв’ю ZN.UA.

“На жаль, детально ми не обговорювали пунктів законопроєкту або можливих змін. Генпрокурор стоїть на позиції, що до реформи САП потрібно повертатися після закінчення війни й нашої перемоги. Щоб уже потім відпрацьовувати найкращу модель роботи. Але я вважаю, що це хибний шлях. НАБУ, САП і НАЗК, як і всі органи державної влади, мають бути готові до процесу відбудови. А не починати готуватися, коли вже підуть гроші й почнеться відбудова.

Але це не просто моя думка чи амбіція. Це один із інструментів, які забезпечать довіру міжнародних партнерів до України. Вони мають бачити, що антикорупційні органи ефективно працюють, захищають їхні кошти, а не імітують бурхливу діяльність. І по приклади далеко ходити не треба. Після відхилення профільним комітетом законопроєкту №8402 за ініціативи його голови було ухвалено рішення створити робочу групу за участю міжнародних експертів. До нас уже кілька разів надходила пропозиція надати кандидатуру для роботи в групі. Ми надаємо, але група ніяк не почне працювати”, – зазначив Олександр Клименко.