Керівник САП Клименко заявив, що інформація з 60% проваджень “зливається” і вказав у бік ОГП

Очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко заявив, що варто реально боротися з корупцією, а не робити вигляд, а тому залишати САП під крилом ОГПУ неприпустимо, і додав, що найпроблемніша ділянка під цим крилом – конфіденційність.

Про це він повідомив в інтерв’ю ZN.UA.

“Конфіденційність. Так, ми навіть у цих межах досягли певних результатів. Якщо раніше з десяти проваджень два проходили успішно, то нині вже чотири з десяти — точно без зливів. Але шість — це завжди критичний витік. І це велика цифра. В умовах обмежених можливостей знаходити джерела зливів інформації важко. Якщо в НАБУ є управління внутрішнього контролю й там можуть здійснювати перевірки доброчесності, в нас із цим набагато складніше. Аби визначити, що витік точно не від САП, нам треба здійснити перевірку. Для цього потрібен інструментарій і окремий підрозділ, який цим займатиметься. У САП такого підрозділу немає, ми — структурний підрозділ Офісу генерального прокурора і користуємося всіма інструментами ОГПУ.

Аналогічна ситуація — з реєстрацією кореспонденції. Якщо ви принесете до САП якийсь документ або заяву, то їх спочатку перевезуть на Різницьку, там зареєструють і лише потім повернуть нам. І тут, м’яко кажучи, є певні нюанси. Плюс бюджет. Так, формально в нас окремий бюджет, але ми фактично ним не розпоряджаємось. У нас немає ні бухгалтерії, ні підрозділів, які здійснюють закупівлю, тощо”, – зазначив Клименко.