КСУ відмовився надавати інформацію про конфлікт інтересів у суддів: НАЗК внесло припис Голові КСУ

Здійснюючи заходи з моніторингу конфлікту інтересів у посадовців, Національне агентство з питань запобігання корупції надіслало до Конституційного Суду України запит про надання інформації щодо повідомлень про конфлікт інтересів у суддів КСУ. 

У відповідь на запит КСУ надіслав лист, який не містив запитувану інформацію та відповідні копії документів. Отже, посадовець КСУ порушив Закон України “Про запобігання корупції” (ч. 2 ст. 12). 

Як і передбачає Закон, Голова НАЗК Олександр Новіков вніс Голові КСУ Олександру Тупицькому відповідний припис.  

У приписі НАЗК вимагає:

  1. Усунути порушення, надавши НАЗК копії документів про конфлікт інтересів у суддів КСУ у період з 1 січня 2019 року й дотепер.
  2. Провести службове розслідування для виявлення причин та умов, що призвели до порушення, та вирішити питання про притягнення винної особи до дисциплінарної відповідальності.

Що далі? 

Голова КСУ має повідомити НАЗК про виконання припису впродовж десяти робочих днів з дня його одержання.

Припис є обов’язковим до виконання. За його невиконання керівник організації несе відповідальність, передбачену ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає накладення штрафу.

Довідково: Закон України “Про запобігання корупції” уповноважує НАЗК на здійснення моніторингу та контролю за виконанням законодавства з питань етичної поведінки, а також запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у посадовців. 

На цій підставі НАЗК постійно проводить моніторинг і контроль за виконанням законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. 

Під час проведення моніторингу НАЗК отримує інформацію із різних джерел – у тому числі й від органів влади. Якщо орган влади не надає інформацію, яку запитує НАЗК, за це Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність (ст. 188-46) у вигляді штрафу. Штраф стягується лише за наявності відповідного рішення суду.