НАЗК внесло припис Шмигалю щодо усунення порушень: КМУ не надав 131 постанову для проведення експертизи

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис Прем’єр-міністрові України Денису Шмигалю щодо усунення порушень вимог Закону України «Про запобігання корупції».  

Про це повідомляє НАЗК.

Протягом 2023 року Кабінет Міністрів України допустив прийняття 131 постанови з порушенням вимог ст. 55 Закону України «Про запобігання корупції» в частині ненадсилання проектів відповідних нормативно-правових актів для проведення антикорупційної експертизи. 

Агентство зазначає, що серед цих постанов є низка таких, що стосуються суспільно важливих сфер життя, як то затвердження бюджетів фондів соціального страхування, забезпечення житлом деяких категорій громадян, питання щодо об’єктів культурної спадщини, питання ліквідації наслідків збройної агресії рф, створення різних центрів підтримки та охорони цивільного населення тощо. Серед таких сфер також ті, які є лідерами за кількістю корупційних ризиків. Зокрема, Уряд не надіслав для проведення антикорупційної експертизи постанови, що стосуються питань митної сфери, перетину кордону, змін до порядків використання коштів тощо. 

НАЗК вимагає провести службове розслідування для встановлення причин та умов, що призвели до зазначених порушень, вжити заходів щодо їх усунення, а також притягнути до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб Кабінету Міністрів України та відповідних центральних органів виконавчої влади.

Нагадуємо, що приписи є обов’язковими до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.